nasi wykładowcy

lek. stom. Marcin Bogurski

lek.stom. Marcin Bogurski

dr n. med. Bartosz Cerkaski

Doktor nauk medycznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w zakresie stomatologii, specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji. Autor prac naukowych, autor i koordynator programu zajęć endodoncji przedklinicznej prowadzonych na Oddziale Stomatologii UM w Poznaniu dla studentów polsko- i anglojęzycznych.

Prowadzi prywatną praktykę EndoEstetica ukierunkowaną na specjalistyczne leczenie endodontyczne, implantologiczne i estetyczną stomatologię odtwórczą. Członek Rady Programowej Czasopisma PTE Endodoncja.pl, Endodoncja w Praktyce i Editorial Board magazynu Roots - International Magazine of Endodontology. Staż naukowo-szkoleniowy na University of Michigan, AnnArbor, USA. Aktywny członek American Association of Endodontists, European Society of Endodontology, a także Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Ergonomii Stomatologicznej. Członek Aktywny i przewodniczący Komisji Endodontycznej Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE). Jako pierwszy w Wielkopolsce wprowadził do rutynowej praktyki leczenie stomatologiczne z wykorzystaniem mikroskopów zabiegowych w systemie ergonomicznej pracy "na 6 rąk" z dwiema czynnymi asystami stomatologicznymi. Prywatnie pasjonat fotografii i muzyki, gitarzysta hobbysta, maratończyk, zdobywca Kilimanjaro.

lek. stom. Maciej Drosd

 

Ukończył wydział stomatologiczny Akademii Medycznej w Gdańsku w 1997 r. Kontynuuje tradycję rodzinną. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał pod okiem taty - doskonałego stomatologa. Od 1998 prowadzi praktykę prywatną.

W 2008 roku zdał z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty protetyki stomatologicznej. Po ukończeniu podyplomowych studiów we Frankfurcie nad Menem (Niemcy) uzyskał tytuł Implantologa. W 2006 r. otworzył Klinikę Stomatologii Estetycznej. Uczestniczy w kursach i szkoleniach z dziedziny stomatologii estetycznej i implantologii. Od 2005 r. jest konsultantem naukowym DENTSPLY Implants, Ab-Dental, Heraus Kulzer, DMG. Prowadzi również wykłady w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Jest członkiem PASE. Ulubione procedury Doktora to implantologia i leczenie uśmiechu. W filozofii leczenia kieruje się naczelną zasadą lekarza stomatologa czyli poszanowania harmonii, piękna i estetyki. Jest zwolennikiem kompleksowych rozwiązań opartych na sprawdzonych naukowo podstawach i zapewniających najwyższą trwałość mierzoną latami.

Doktor Drosd traktuje pracę jako misję i pasję. Całą uwagę poświęca pacjentom i ich problemom. Ulubione procedury to implantologia, protetyka i leczenie uśmiechu. W wolnych chwilach podróżuje po świecie z wędką w dłoni poszukując ogromnych pstrągów i łososi. W 2005 zdobył tytuł Mistrza Polski Lekarzy w wędkarstwie. Jego wielką pasją są także szybkie sportowe auta.

lek. stom. Jacek Głębocki

Ukończył Akademię Medyczna w Białymstoku w 2002 roku. Były endodonta.

Uczestnik wielu szkoleń krajowych i zagranicznych poruszających różne aspekty stomatologii: endodoncję, implantologię, protetykę, ortodoncję, chirurgię ortognatyczną. Jako jedyny w Polsce i w tej części Europy posiada status Mentora Kois Center - prestiżowego ośrodka szkoleniowo-badawczego w Seattle, USA.

Prowadzi wielostanowiskową prywatną praktykę stomatologiczną "Novadent" w Łomży, gdzie konsultuje każdego pacjenta i koordynuje każdy etap leczenia interdyscyplinarnego (ortodoncja, protetyka, implantologia, chirurgia ortognatyczna). Klinicznie wykonuje protetykę i implantologię. Zwolennik systemowego podejścia w kierunku leczenia obniżającego ryzyko. Wielokrotny uczestnik dorocznego sympozjum w Kois Center podczas, którego dochodzi do aktualizacji klinicznych protokołów na podstawie bieżących badań naukowych.

ZTM Klaus Müterthies

Urodził się 25 grudnia 1943 roku w Gütersloh. Ściśle współpracuje między innymi z dr Gerd'em Körner'em, światowej sławy 
specjalistą w dziedzinie periodontologii. Od 1985 roku prowadzi prywatne laboratorium w Gütersloh, w którym odbywają się kursy oraz szkolenia. Prowadzi wykłady i seminaria w Japonii, USA, Kanadzie, Australii, Azji oraz w większości krajów europejskich, również w Polsce.Autor 4 książek i filmów wideo dla wydawnictwa Quintessence. Sam również opublikował podręcznik "Art Oral" gdzie pokazał całą swoją pasję i miłość do ceramiki. W latach 1991-1992, wykładowca na Uniwersytecie Witten / Herdecke.

Klaus Müterthies, jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych techników dentystycznych na całym świecie. Zarówno przez techników dentystycznych jak i wśród kolegów stomatologów jest poważany za swoje osiągnięcia i wkład pracy jaki włożył w promowanie ceramiki, swoją pasje, miłość i talent. Jest postacią charyzmatyczną, osobowością wielkiego kalibru. Legendarna jest jego koncepcja nakładania porcelany "Cztery pory roku", która odegrała ogromną rolę i wpłynęła na sposób pracy całego pokolenia techników dentystycznych.

https://vimeo.com/zirkonzahn/review/156425003/6ccdafe7e6

ZTM Jan Schünemann

Urodzony 2 lutego 1963 roku w Hamburgu. W latach 1979-1992 zdobywał wykształcenie jako technik dentystyczny w Hamburgu, egzamin i dyplom magistra otrzymał w Munster na Uniwersytecie North Rhine Westphalia. Od 1989 roku prowadzi swoje laboratorium w Bielefeld.

Redaktor „QZ- Quintessence of Dental Technology”. Twórca łuku twarzowego „Face Analyzer”. Swoim nazwiskiem promuje również takie firmy jak MPF Brush Co czy ArtOral Reox. Zainteresowania: marketing, fotografia (dental, food, lifestyle).

MDT Kreśimir Varda

Właściciel prywatnego laboratorium w Zabrzegiu, Chorwacji, Czynny członek Chorwackiej Izby Techniki Denstystycznej. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w technologii stomatologicznej z naciskiem na prace wysoce estetyczne z materiałami ceramicznymi. 

Prowadzi wykłady na krajowych i międzynarodowych konferencjach. Posiada w swoim dorobku liczne kursy z ceramiki i kompozytów jako trener GC Initial.